ابزار برش ماشین کاری

ماشین کاری به چه معناست؟

قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

در زمینه ماشینکاری , ابزار برش یا cutter ابزاری است که برای حذف برخی مواد از قطعه کاری به وسیله تغییر شکل برشی به کار می‌رود . برش ممکن است با ابزار تک نقطه‌ای یا چند نقطه انجام شود . ابزارهای تک نقطه‌ای در تبدیل کردن, شکل‌دهی , برنامه‌ریزی و عملیات مشابه استفاده می‌شوند و مواد با استفاده از یک لبه برش را حذف می‌کنند.

انواع، کاربرد و قیمت ورق A516

ابزارهای حفاری و دریل کردن اغلب به چند نقطه نیاز دارند . این بدنی است که دندان دارد و یا لبه‌های برش دارد . ابزارهای Grinding نیز ابزارهای چند وجهی هستند . [ 1 ] هر ذره‌ای از توابع ساینده به عنوان یک لبه برشی تک نقطه‌ای میکروسکوپی ( با وجود زاویه جابجایی منفی بالا ) و قیچی کردن یک چیپ کوچک .

قیمت تیرآهن اسفنجی در تهران

ابزار برش باید سخت‌تر از موادی باشد که باید بریده شود و ابزار باید قادر به تحمل گرما و نیروی تولید شده در فرآیند برش فلز باشد . همچنین , ابزار باید دارای یک هندسه خاص باشد , با زوایای پاک‌سازی طراحی شده‌است طوری که لبه برش می‌تواند بدون بقیه ابزار که بر روی قطعه کار کشیده می‌شود , با قطعه کار تماس پیدا کند . زاویه صورت برش نیز مهم است چون پهنای فلوت , تعداد فلوت یا دندان و اندازه حاشیه آن نیز مهم است .

قیمت تیرآهن بال پهن در مشهد

به منظور داشتن یک عمر کاری طولانی , تمام موارد بالا باید بهینه‌سازی شوند , به علاوه سرعت و feeds که ابزار در آن اجرا می‌شود .ابزار برش ماشین کاری 

لوله گالوانیزه صنعتی سمنان ۵ اینچ

انواع ابزار برش : انواع مختلف ابزار برش در انواع مختلفی از ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرند , با توجه به کاربرد ابزار برش , ما می‌توانیم آن را به هفت نوع تقسیم کنیم , و آن‌ها عبارتند از:

سازه های ضدزنگ مربع تیز گوشه و لوله مستطیل

  1. با توجه به شکل ابزار برش .
  2. با توجه به انواع برش .
  3. بسته به نوع عملیات .
  4. مواد ابزار برش .
  5. با توجه به تعداد ابزار برش استفاده‌شده در یک ابزار .
  6. با توجه به جهت حرکت ابزار .
  7. با توجه به حرکت ابزار .

با توجه به شکل ابزار برش : یک ابزار برش می‌تواند با کمک اشکال آن‌ها متمایز شود , در این مقوله ما می‌توانیم ابزار برش را در موارد زیر طراحی کنیم :

الگوهای ورقه ای

قیمت نبشی

مثال این نوع ابزار برش ابزار چرخش lathe است که در نگهدارنده ثابت شده‌است و کبالت ، ferrous ، و غیره را استخراج می‌کند. ابزار tipped : این ابزار برشی از انواع مختلفی از مواد ساخته شده‌است .این به این معنی است که بدنه ابزار برش توسط مواد دیگر ساخته شده‌است و بخش برشی ابزار توسط برخی مواد دیگر ساخته شده‌است ، برای پیوستن به دو مواد مختلف ، ما از انواع مختلفی از فرآیند مثل جوش ، clamped و غیره استفاده می‌کنیم .

مشاهده قیمت ورق A283

ابزار هدف‌گیری شده : همانطور که نام اشاره می‌کند ، این به این معنی است که نوک ابزار بسیار خوب است ، و لبه‌ها در یک خط قرار دارند ، چند مثال از این نوع ابزار برش به ابزار نوک‌تیز اشاره دارد .اینها یکی از انواع costlier ابزار برش هستند .ابزار برش ماشین کاری

اندازه دانه : ابزار برش به تعداد دانه و اندازه دانه بستگی دارد ، در صورتی که اندازه دانه بزرگ باشد ، مواد بیشتری را از بین می‌برد و اگر اندازه دانه کوچک باشد ، مواد کمتری را از بین می‌برد .به عنوان مثال ، ابزار نوع ساینده که در چرخ‌ها به کار می‌رود.

انواع مواد مورد استفاده برای ساخت ابزار برش : با توجه به مصالح مورد استفاده , ابزار برش به مقوله‌های زیر تقسیم می‌شود: فولاد با سرعت بالا فولاد با سرعت بالا و cemented سرامیک cobalt abrasives Carbide به نوع عملیات وابسته است : انواع مختلف عملیات‌ها به انواع مختلفی از ابزار برش نیاز دارند . ما می‌توانیم این را به صورت زیر دسته‌بندی کنیم :

ابزار Turning ابزار حفاری ( که برای عملیات حفاری در ماشین حفاری انجام می‌شود ) ابزار Milling ( که برای بریدن رشته و دنده‌ها استفاده می‌شود ) با توجه به تعداد ابزار برش که در یک ابزار مورد استفاده قرار می‌گیرد : دو نوع ابزار برش در این دسته وجود دارد ،ابزار برش Single ابزار برش چند نقطابزار برش Single نقطه‌ای : در یک ابزار برشی تک نقطه‌ای , تنها یک لبه برشی وجود دارد که از طریق آن مصالح حذف خواهد شد , نمونه‌های ابزار برش تک نقطه‌ای ابزار را تغییر می‌دهند و ابزارها را شکل می‌دهند .ابزار برش دو نقطه‌ای : در این نوع ابزار برش ، دو لبه برای بریدن مواد وجود دارد ، به عنوان مثال ، یک مته دریل ابزار برش چند نقطه‌ای : در یک ابزار برش چند نقطه‌ای ، وجود ندارد . در اینجا نمونه‌هایی از ابزار برش چند نقطه‌ای ، ابزار حفاری به نام آسیاب cutter ، دستگاه نزدیک شدن دستگاه ، و غیره وجود دارد.با توجه به مسیر حرکت ابزار : ابزار برش می‌تواند در اصطلاح حرکت ابزار طبقه‌بندی شود ، و این عبارت است از:ابزار دست یابی ابزار دست چپ ابزار دست راست : در ابزار برش دست راست ، حرکت ابزار از سمت راست به سمت چپ است .ابزار برش ماشین کاری

محاسبه قیمت ناودانی

ابزار دست چپ : در ابزار برش دست‌چپ ، حرکت ابزار از سمت راست به سمت چپ است .هر دو ابزار برش که ما می‌توانیم با توجه به انواع عملیاتی که نیاز داریم در ماشین خراطی استفاده کنیم .

با توجه به حرکت ابزار : دوباره ابزار برش با توجه به حرکت به ۵ دسته تقسیم می‌شود و آن‌ها عبارتند از:

Translatory حرکت ( ابزارهای برشی ) روتاری و Verticle Translatory حرکت ( ابزار حفاری ) در اینجا نمودار برخی از ابزارهای برشی : انواع ابزار برش بر روی مواد ابزار برش : هنگامی که شما یک ابزار برش را انتخاب می‌کنید و یا ابزار برش را انتخاب می‌کنید باید از ویژگی , قدرت و کیفیت آن استفاده کنید , در زیر برخی ویژگی‌های ابزار برش هستند ابزار برش باید دارای مقاومت بالا ، سختی حتی در دماهای بالاتر یا پایین‌تر باشند .آن نباید هیچ یک از خواص مواد ( ductility ، سختی ، قدرت ) را در پله بلند تغییر دهد .آن باید سختی بالایی داشته باشد و باید توانایی مقاومت در برابر شوک و لرزش را داشته باشد . این ابزار باید ارزان باشد . به راحتی تولید می‌شود .ابزار برش ماشین کاری

با انواع تیرآهن و قیمت آن آشنا شوید