تیرآهن 14 و قیمت استاندارد

در تولید تیر آهن 14 از استانداردهای مختلفی استفاده می شود . قیمت تیر آهن به نوع آهن، کیفیت و خلوص آن نیز بستگی دارد. تیر آهن  بسته به استاندارد ها تولیدی از خواص شیمیایی و مکانیکی مخصوص به خود را دارد . در بازار آهن آلات تیر آهن ها براساس 3 نوع استاندارد:

INP :  این نوع تیر آهن به تیرآ هن اروپایی در بازار آهن آلات مشهور است  و به آن پروفیل نرمال یا معمولی هم گفته می شود،  که طول این نوع پروفیل از 8 تا 16 متر شروع می شود و ارتفاع آن  بین 80 تا 600 میلیمتر و عرض آن بین 42 تا 215 میلیمتر می باشد .

IPE : این سبک تیر آهن به طور معمول ضخامت جان تیرآهن به نسبت بال تیرآهن کمتر است، اما عرض بال آن به نسبت بقیه تیرآهن بیشتر است ، طول تولید این تیرآهن  از 16 تا 18 متر و عرض آن از 46 تا 220 میلمتر  تولید می شود.

IPB : این سبک تیر آهن تهیه شده از بهترین پروفیل نورد شده می باشد که برای ستون ها ، قوطی ها و… مورد استفاده قرار می گیرد . این تیر آهن در بازار با نام هاش هم شناخته می شود و در دو نوع بال سبک و سنگین عرضه می گردد .

نکته :تهیه تیر آهن مطابق با استانداردها به تهیه کننده این امکان را می دهد تا با آگهی از آنالیز های شیمیایی و خصوصیت های آن تیر آهن اقدام به خریداری آن نمایند .تیرآهن 14 و قیمت استاندارد

قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

تیرآهن 14 و قیمت استاندارد

 

قیمت تیرآهن:

قیمت تیرآهن اسفنجی در تهران

قیمت تیر آهن بر اساس نوسانات بازار الخصوص بازار مسکن و صنعت راه و شهر سازی قابل تغییر است . همان طور که قابل شهود است همه ما میدانیم که از تیر آهن در بکارگیری عضو اصلی اسکلت سازی در ساختمان ها استفاده می شود . قیمت تیر آهن  هم متغیر می باشد و بسته به عوامل متعددی از جمله اقتصادی و سیاسی بستگی دارد  و همچنین می تواند وابسته به نرخ دلار ، ارز و… هم باشد .

قیمت تیرآهن بال پهن در مشهد

کاربرد تیرآهن:

مقطع فولادی تیر اهن در سازه های ساختمانی به سه صورت مورد استفاده قرار می گیرد که عبارت است از:

قیمت ورق سیاه کارخانه اصفهان

 1. تیراصلی
 2. تیرفرعی
 3. تیرکلاف

از جمله صنایع که از تیر آهن استفاده می کنند می توان به ساخت و ساز پل ها ، صنایع پتروشیمی ،تیر و خرپا ، نعل ، درگاه  و هر صنعتی که با ساخت سازه و اسکلت بندی سر و کار دارد اشاره کرد.

لوله گالوانیزه صنعتی درپاد تبریز ۱ اینچ

چه عواملی در قیمت تیر آهن موثر است :

از جمله عواملی که در تعیین قیمت تیر آهن اثرگذار است می توان به :

قیمت ورق ST52 امروز

 1. تهیه ماده اولیه
 2. فرآیند تولید
 3. شرایط بازار
 4. نوسانات ارزی و دلاری
 5. عرضه و تقاضا

خرید ماده اولیه تیر آهن: 

هر کارخانه تولید تیر آهن در اولین قدم باید به تهیه ماده اولیه برای ساخت پروفیل تیر آهن اقدام کنند .از جمله شمش های فولادی که در ساخت تیر آهن ها استفاده می شود می توان به بیلت و بلوم اشاره کرد. از دیگر عوامل غیرقابل انکاری که در تعیین قیمت تیر آهن  تاثییر گذار است شمش های فولادی است که تهیه و تولید شمش های فولادی هزینه بر می باشد . از این جهت است که نوسانات قیمت شمش ها بر قیمت تیر آهن هم تاثیر گذار می باشد .

در بررسی کیفیت تیر آهن مشخصات زیر قابل توجه می باشد :

 1. میزان زنگ زدگی تیر آهن
 2. میزان جوش خوردگی در سطح تیر آهن
 3. خم شدگی تیرآهن
 4. طول تیر آهن و برش خوردگی ها و طول آن ها

مراحل تولید تیر آهن  :

سازه های ضد زنگ – ساخت آمریکا

مراحل تولید تیرآهن متنوع می باشد اما به طور کلی یک روش معمول و رایج در شکل دهی فلزات استفاده از فرآیند نورد گرم می باشد .  به این روش که ابتدا شمش فولادی را با در نظر گرفتن مقطع وطول آن به درون کوره های حرارتی نورد وارد می کنند و بعد از رسیدن به مرحله درجه حرارات مورد نظر و عبور دهی از قفسه های نورد اولیه سطح مقطع آن کاهش و طول آن افزایش می دهند و در پایان با عبور از قفسه های نورد میان و پایان به شکل تیر آهن تبدیل می شود و در اندازه مورد نظر برش و بسته بندی می گردد .تیرآهن 14 و قیمت استاندارد

خرید آنلاین فولاد

 

تیرآهن 14 و قیمت استاندارد

منظور از جان و بال تیرآهن  چیست :

به دو ورقی که به صورت افقی در قسمت بالا و پایین تیر قرار گرفته اند بال تیر آهن و به ورق ضخیمی که در بین این دو بال به صورت عمودی قرار گرفته است را جان تیر آهن می گویند .

فولاد گالوانیزه

وزن تیرآهن:

به طور معمول وزن تیر آهن های حدود 150 کیلو گرم می باشد. طبق روال و اصول خرید و فروش تیرآهن در بازار  آهن آلات معمولن تیر آهن های بر اساس شاخه تعیین می شوند و به دلیل نوسانات لحظه ای قیمت تیرآهن  برای اطمینان و قطعیت هزینه هر شاخه می بایست با کارخانه مد نظر  برای حصول از قیمت تماس حاصل نمود .

فلزات مایع

کیفیت تیر آهن را چگونه تشخیص دهیم :

در ساخت ساز ها مهم ترین نکته در کیفیت و استحکام یک سازه کیفیت استفاده از یک تیر آهن مرغوب می باشد. یکی از موارد اعتبار خرید تیر آهن در تهیه از کارخانه تولید کننده آن می باشد ، و همچنین تیر آهن باید از نظر ظاهری دارای طول و ضخامت یکسان باشد ، به عنوان دیگر یکنواخت ساخته شده باشد به طوری که بدنه تیر آهن تراز باشد .تیرآهن 14 و قیمت استاندارد

12 نوع تیرآهن در ساخت و ساز