قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

فلز میلگرد هم همانند سایر فلزات ساختمانی دردسته مهم ترین مصالح ساختمانی در حوزه صنعت و ساختو ساز محسوب می شود به طور معمول این محصول فولادی پر از ارزش است و بیس اصلی ساختمان های امروزی را  تشکیل می دهد و بدون حصوز این مقطع فلزی در ساختمان ساختمان از پیشرفت و امنیت بالایی نرخوردار نمی شود از همین رو رعایت استاندارد میلگرد از جمله فاکتورهای مهمی است که طراحان سازه های بزرگ و کوچک آن را مد نظر قرار می دهند باید بیان نمود که خواص مکانیکی این محصول با توجه به استاندارد ساخت ان تغییر می کند و همین موضوع سبب کاربرد آن در سازها و بخش های مختلف گردیده است . در ایران کارخانه جات مختلفی در تولید انواع محصولات فولادی من جمله میلگرد در حال تلاش و فعالیت هستند که از جمله مهم ترین این کارخانه جات می توان به.قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

 1. شرکت ذوب آهن اصفهان
 2. کارخانه فولاد کویر کاشان
 3. مجتمع فولاد خراسان
 4. کارخانه فولاد میانه
 5. فولاد آناهیتا گیلان
 6. مجتمع فولاد روهینا
 7. شرکت فولاد کوثر اهواز
 8. فولاد بافق یزد
 9. فولاد ابرکوه یزد
 10. مجتمع فولاد شاهین بناب

اشاره کرد و هر کارخانه ای در هنگام تولید یک محصول فولادی نظیر قیمت میلگرد در مشهد  مطلوب تلاش می کنند که با توجه به نرخ بازار و حضور رقبا بهترین محصول را تولید می کنند که 2 عامل زیر ار سر لوحه کار خود قرار داده اند :

کارخانه جات برای داشتن این 2 شرط نیازمند یک عملیات تولید با آخرین نوع تکنولوژی و رعایت اصول استاندارد هستند در جهان امروزی عرصه فن آوری و تکنولوژی به صورت لحظه ای در حال تغییر است و استاندارد ها به این صورت نیست که به صورت یک نواخت باشد بلکه به صورت سالانه یا 2 ساله تغییر می کند.قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

استاندارهای بین المللی  تولید میلگرد

برای تولید میلگرد استاندارد های متفاوتی وجود دارد که این استاندارد ها توسط سازمان های بین المللی تهیه شده اند و از جمله معتبرترین نوع این استانداردها می توان به :

استانداردهای بریتانیا،کانادا، آمریکا و استرالیا هم رفرنس شرکت‌های تولید میلگرد در جهان اشاره کرد .

استاندارد تولید میلگرد در ایران

در کشور ایران و تولیدات داخلی کارخانه جات متعددی فعالیت می کنند از جمله این کارخانه جات می توان به کارخانه بزرگ و معتبر شرکت ذوب آهن اصفهان اشاره نمود که مادر صنعت فولاد نیز شناخته می شود و به عنوان پیشگام در صنعت فولاد در سطح داخل ایران است و به وفور از استاندارد روسی برای تولید میلگردهای خود استفاده می کند .

ازجمله استاندارد های دیگر در کشور ایران به شرح ذیل بیان می شوند :

در تعیین استاندارد میلگرد چه معیارهایی ملاک است

در اولین برخورد و دیدن چشمی محصول میلگرد به مشخصات ظاهری میلگرد می پردازند و کارخانه های تولید کننده هرکدام میلگرد را با قطر اسمس و طول متفاوت خود تولید می کنند که با احتساب طول و قطر میلگرد در نهایت وزن میلگرد به دست می آید. استانداردها در جداول وزنی میلگرد  بر پایه تعاریفی خواهد بود که براساس آن تعاریف استانداردها شکل می گیرد و یکی از پرکاربردترین این جداول داشتن وزن بسته بندی میلگردها بعد از تولید است که به بندیل میلگرد سایز معروف است.قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

استاندارد ها

این استاندارد در دو ستون اول یعنی میلگرد سایز ((bar size) و در ستون بعد براساس قطر اسمی و واحد وزنی نوشته شده است. از جمله دیگر عواملی که در هر استاندارد باید بررسی شود رعایت الزامات مکانیکی در تولید یک میلگرد است استاندارد ها به دلیل تفاوت هایی که در خواص مکانیکی و در تعیین قیمت روز میلگرد تاثیر بسیار زیادی دارند  در این استاندارد برای هر نوع فولاد یک استاندارد وجود دارد که شامل محدوده قابل قبولی از خواص مکانیکی تعریف شده می باشد که به صورت یک جدول ارائه می شود.

گرید های این جدول به شرح ذیل می باشد :

 1. Grade یا نمره :بر اساس مواد اولیه و عملیات حرارتی صورت می گیرد و خواص مختلفی دارد که از میلگردها  به دست آمده و در نهایت آن‌ها را مطابق با استاندارد روسی به چهار گرید A1، A2، A3 و A4 تقسیم  بندی می کنند .
 2. YIELD POINT : وجود نقطه تسلیم به میزان فشاری که روی فولاد وارد و باعث تغییر شکل همیشگی آن نمی شود گفته می شود و این میزان فشار باعث شکستگی محصول در نهایت نمی گردد .
 3.  tensile strength : استحکام کششی در نهایت عبارت است از ماکزیمم تنشی که یک فولاد پیش از کوچک شدن سطح مقطع می‌تواند آن را  تحمل کند.
 4.  Elongation :  میزان درصد افزایش طول تا لحظه شکست یک فولاد است .

در کارخانه جات مختلف و اکثر شرکت ها درصد عناصر با موافقت خریدار عنوان می شود و برای جوش پذیری میلگرد هر استانداردی یک دفترچه راهنما را  ضمیمه خود دارد به عنوان نمونه : در استاندارد 3132 جوش پذیری بستگی به میزان قطر اسمی و کربن داخل فولاد دارد. براساس استاندارد جوش آمریکا هرچه میزان کربن در فولاد کمتر باشد، قابلیت جوشکاری میلگرد بالاتر می رود .قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

 قیمت میلگرد

در مشهد در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irقیمت میلگرد نیشابور در مشهد قیمت آهن ۱۴ اصفهان در مشهد قیمت اهن در مشهد حسینی دنیای آهن مشهد قیمت قوطی در مشهد قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت اهن کرمانشاه در مشهد قیمت آهن فایکو در مشهد قیمت میلگرد مشهد دنیای آهن مشهد در وب سایت آهن رسان قیمت میلگرد نیشابور در مشهد قیمت قوطی در مشهد قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت اهن کرمانشاه در مشهد قیمت آهن زنبوری در مشهد قیمت میلگرد در مشهد دنیای آهن مشهد قیمت آهن ۱۴ اصفهان در مشهد قیمت اهن کرمانشاه در مشهد قیمت آهن فایکو در مشهد قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت آهن زنبوری در مشهد در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

استاندارد روسیه

در استاندارد روسی میلگرد ها به 4 دسته تقسیم بندی می شوند :

 1. A1
 2. A2
 3. A3
 4. A4

در این استاندارد شکل ظاهری میلگرد صاف و سطحی مسطح و بدون اج دارد که در حوزه فولاد به ان میگرد نرم نیز گفته می شود این سبک میلگردها به این دلیل که اج ندارند در عملیات حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند و در ترکیبات شیمیایی آن ها کربن بسیار کمی به کار رفته است و از همین رو به دلیل نرمی که دارد می توان در عملیات های خم کاری و باز خم از آن ها استفاده کرد. این سبک میلگردها که با نام A1  در بازار صدا زده می شئند طول مابین 6 الی 12 متر را دارد که این نوع میلگردها در دسته خانواده میلگردهای داکتیل مورد استفاده قرار می گیرند .قیمت میلگرد اصفهان در مشهد