قیمت نبشی ابهر در تهران

فلز نبشی از جمله پروفیل هایی می باشد که دارای دو سطح  مقطع و  عمود برهم  است  این  پروفیل ساختمانی بیشتر در اتصالات  تیر و ستون ها  به کاربرده می شود  و هم به  صورت  مرکب و  هم به صورت  تکی مورد  استفاده قرار می گیرد  همچنین  به غیر از پروژه های ساختمانی در انواع پروژه های عمرانی و  صنعتی از جمله.قیمت نبشی ابهر در تهران

قیمت نبشی ابهر در تهران

مورد استفاده قرار می گیرد . به طورعمده نبشی ها با توجه به متریال  و روش های ساخت اش کاربردهای متفاوتی دارد و در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرد.

انواع نبشی از جهت ساخت

نبشی ها به دو  روش تولید و  به بازار عرضه می گردد در روش اول قیمت نبشی در تهران  ها به صورت  مستقیم  تحت یک  فرآیند نورد گرم  تولید می گردد  که به آن ها  نبشی فابریک  می گویند و  در روش دوم  ورق ها را  عمود می کنند  و یک  ورق نبشی رار تولید  می کنند  که به آن نبشی پرسی گفته می شود .

نبشی فابریک :

ساخته شده به صورت مستقیم است.قیمت نبشی ابهر در تهران

نبشی پرسی:

این سبک  نبشی از شکل دهی و  عمود  کردن ورق های فولادی به وجود  می آید که به  طور معمول  در این  روش  از ورق های فولادی که دارای طولی 6 متری هستند  استفاده می شود  و به همین  علت است که شاخه های نبشی 6 متری هستند.

انواع نبشی از نظر شکل ظاهری

نبشی ها از لحاظ شکل ظاهری به دو  دسته  :

نبشی ها از نظر شکل ظاهری دو دسته هستند که زاویه بین دو بال آن‌ها این تغییر را ایجاد کرده است. بعضی از نبشی ها زاویه کمتری بین دو بالشان وجود دارد که به آن وی شکل V- shaped میگویند و بعضی از آن ها هم شکلی شبیه به ال دارند که به آن نبشی L شکل L – shaped می گویند.قیمت نبشی ابهر در تهران

انواع نبشی از نظر اندازه دو بال

نبشی ها به دو دسته  بال مساوی و بال نامساوی تقسیم بندی می گردد . که هر کدام  از ضلع های نبشی را بال نبشی نیز می گویند که اگر دو  ضلع  عمود نبشی با یک  دیگر برابر باشد  به آن  نبشی بال مساوی گفته می شود و اگر اندازه  دو بال  مساوی نباشد  به آن نبشی بال نامساوی گفته می شود .

نبشی با دو بال  برابر را  نبشی بال مساوی می گویند  که به صورت  حرف ال است  و یک  عدد در کنار آن وجود  دارد  که نشان  دهنده  طول نبشی است به عنوان  مثال  به صورت L200 نمایش داده می‌شود. یعنی هربال نبشی 200 میلیمتر است.قیمت نبشی ابهر در تهران

این سبک  نبشی بال های نامساوی دارد  به عنوان مثال به صورت L 200 * 300 نمایش داده می‌شود. یعنی یک بال آن ۲۰۰ میلیمتر و یک بال آن ۳۰۰ میلیمتر است.

جنس نبشی

نبشی ها را  با متریال های مختلف  می سازند  که دارای کاربردهای متفاوتی است که بیشترین  کاربرد را در میان  نبشی ها نبشی فولادی دارد . در صنایعی اعمم از :

 1. ساختمان سازی
 2. ساخت خرپاها
 3. پل سازی
 4. راه سازی
 5. ساخت سازه آسانسور

از نبشی های فولادی استفاده می کنند . بهطور عمده  نبشی های از جنس فولاد زنگ نزن  در صنعت  کاربردهای بسیاری دارد  در سازه های دریایی و  اف شور و آن شور به وفور مورد استفاده قرار می گیرد .و توصیه می شود که در این نواحی ازاین سبک  نبشی ها استفاده گردد .قیمت نبشی ابهر در تهران

نبشی فولادی

نبشی های فولادی از فولاد یا همان  کربن  استیل  ساخته شده است و بیشتر به عنوان  نبشی در ساختمان  مورد  استفاده قرار می گیرد  برای اتصال  انواع  :

 1. اتصال تیر و ستون
 2. پل به ستون
 3. تیرآهن به تیر باربر
 4. اتصالات کف ستون به فوندانسیون
 5. ساخت سازه‌های خرپایی
 6. ستون‌های باربر

از آن استفاده می شود. نبشی فولادی را در طراحی ساختمان بر اساس طول، ضخامت و وزن در قسمت مناسب ساختمان قرار می‌دهند.نبشی فولادی را به طور کل می‌توان همان نبشی ساختمان نامید. معمولا سایز استفاده نبشی در ساختمان ۵۰ تا ۱۵۰ میلیمتر می باشد.

نبشی استنلس استیل

نبشی استنل  استیل یا همان  نبشی فولادی زنگ  نزن  در سازه هاییی به کار می رود  که  تحت  خوردگی زیادی قرار دارند .مثلا سازه های آن شور و آف شور که تحت آب شور دریا هستند. همچنین دیگر عوامل خوردگی مثل اسید، مواد شیمایی مضر هم اگر در محیط وجود داشته باشند، از نبشی ضد زنگ استفاده می‌شود.قیمت نبشی ابهر در تهران

گرید های 304 و   l 304

این نوع نبشی از دو گرید استنلس استیل 304 و 304L تولید می‌شود. این نوع نبشی مقاومت و سختی بالایی دارد و علاوه بر خاصیت ضدخوردگی بودن، در مقابل نیروهای خارجی هم مقاومت  بسیار بالایی دارد .

شفلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

ویژگی ها

از جمله  دیگر ویژگی های نبشی استنل استیل  که در دو  اندازه  6 و 12  متری تولید  می گردد خاصیت  ماشین کاری آن می باشد که علاوه بر این  جوشکاری نبشی های استنل استیل  مانند  سایر مقاطع از این  متریال های استفاده می گردد که گوشه های تمیز و  مقاومی دارند . از نبشی ضد زنگ در صنعت غذا هم استفاده زیادی می‌شود. به دلیل آن که از استنلس استیل می‌توان در محیط هایی استفاده کرد که نیازمند استریل بودن است و بسیار مناسب است .قیمت نبشی ابهر در تهران