کامپوزیت تقویت شده با فیبر

فن آوری فیبر برای کامپوزیت های تقویت شده :

قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

کامپوزیتهای تقویت شده با الیاف را می توان با توجه به ماتریسهای آنها به چهار گروه طبقه بندی کرد: کامپوزیت های ماتریس فلزی (MMC)  کامپوزیت های ماتریس سرامیکی (CMC) ، کامپوزیت های کربن / کربن (C / C) و کامپوزیت های ماتریس پلیمری (PMC) یا کامپوزیت های پلیمری ماتریس که نقش اصلی نگه داشتن آرماتورها را دارد ، بخصوص در مورد پلیمرها نیز به عنوان رزین در نظر گرفته می شود. PMC ها که به ویژه به دلیل سبک بودن از انواع دیگر متمایز می شوند ،

کاربرد فولاد در ساختمان

بیشتر به عنوان کامپوزیت های ترموست ، ترموپلاستیک و الاستومری طبقه بندی می شوند. ترموست ها در مرحله پخت زنجیرهای پلیمری بهم پیوسته دارند که در انتها منجر به محصولی سفت و سخت می شود که قابل تغییر شکل نیست. ترموپلاستیک ها ، بر خلاف ترموستات ، می توانند بیشتر گرم و ذوب شوند ، که به آنها امکان می دهد به عنوان یک محصول جدید تغییر شکل داده و در نتیجه در مقایسه با ترموست ، به طور گسترده تری بازیافت شوند.

قیمت تیرآهن اسفنجی در تهران

آنچه که برای ترموستات بیشترین مزیت را دارد این است که می توان از آنها در دماهای بالا استفاده کرد زیرا هنگام گرم شدن سفتی ساختار را از دست نمی دهند. نمونه های معمولی ماتریس های پلیمری حرارتی ، پلی استر ، وینیل استر ، اپوکسی ، فنولیک ، استر سیانات ، پلی اورتان ، پلی ایمید و بیسمالایمید هستند. از طرف دیگر ، پلی آمید ، پلی اتیلن ، پلی پروپیلن ، PEEK ، پلیمید ترموپلاستیک ، پلی اورتان ترموپلاستیک ، پلی کربنات ، PLA ، پلی سولفون ، پلی فنیلن سولفید نمونه های متداول ماتریس های پلیمری ترموپلاستیک هستند. الاستومرها ، مانند ترموست ها ، در نتیجه فرایندی به نام ولکانیزاسیون ، به اتصال متقابل دست می یابند.

الگوهای ورقه ای

ماده الاستومری معروف لاستیک است و بنابراین از کامپوزیت های الاستومری معمولاً به عنوان کامپوزیت لاستیک نام برده می شود. الاستومرها با رفتار مکانیکی بسیار کشسان از ترموست و ترموپلاستیک متفاوت هستند.

فولاد ضد زنگ چگونه ساخته می شود

برخی از نمونه های کامپوزیت های الاستومری ، شیلنگ های تقویت شده با الیاف پلی استر ، لاستیک های اتومبیل تقویت شده با الیاف آرامید ، سیمهای فولادی یا کامیون های سنگین تقویت شده با مش هستند . پیشرفت های اخیر همچنین منجر به مطالعات مربوط به اختلاط CNT در لاستیک ها با تلاش برای جایگزینی پر کننده های معدنی سیاه کربن یا مواد معدنی شد.کامپوزیت تقویت شده با فیبر

لوله مانیسمان دقیق کاوه ۱ اینچ رده ۸۰

میلگرد را قیمت گذاری کنید

آلیاژهای فلزی:

حاوی یک عنصر یا آلیاژ فلزی به عنوان فاز ماتریس هستند ، به عنوان مثال ، آلومینیوم ، منیزیم ، سرب ، آلومینیوم-لیتیوم ، تیتانیوم ، مس و آلیاژهای آنها. MMC ها معمولاً به صورت کامپوزیت های ذره ای هستند که دارای اکسید آلومینیوم ، اکسید زیرکونیوم ، اکسید توریم ، گرافیت ، کاربید تیتانیوم ، کاربید سیلیکون ، بور ، تنگستن و مولیبدن به عنوان تقویت کننده های نمونه هستند. CMC ها دارای مواد ماتریسی مانند Al2O3 ، Si3N4 ، SiC ، ZrO2 ، TiO2 ، WC ، Cr2O3 و … هستند که دارای نقاط ذوب بیش از 1600 درجه سانتیگراد هستند. تقویت کننده های استفاده شده به صورت تک رشته ها ، الیاف ، سبیل ها ، ذرات و اخیراً نانو ذرات مانند CNT ها هستند. مواد تقویت کننده عمومی SiC ، Al2O3 ، Al2O3-SiO2 ، Al2O3-ZrO2 ، بور و غیره هستند. کامپوزیت های C / C از تقویت کننده های مبتنی بر کربن و یک ماده ماتریسی مبتنی بر کربن تشکیل شده اند.

پروسه تولید رابیتس

حالت ترکیبات ممکن است متفاوت باشد مانند گرافیت و کربن. این کامپوزیت ها به دلیل نیازهایی مانند مقاومت بالا و مقاومت در برابر اکسیداسیون در دمای بالا مانند 1650 درجه سانتیگراد ، در قطعات هوافضا کاربرد دارند. نمونه های معمول آن روتورهای توربین گازی ، نازل های موتور جت ، بوته های مخصوص فلزات مذاب ، ترمزهای دیسکی برای اتومبیل ها و پیستون برای موتورهای احتراق داخلی است.کامپوزیت تقویت شده با فیبر

مشاهده قیمت ورق A283

مدول الاستیک پلیمرهای تقویت شده با فیبر کوتاه:

کامپوزیت های پلیمری تقویت شده با الیاف کاربردی و مفیدی هستند ، اما در درک نحوه کار آنها همیشه مشکلی وجود دارد. حتی مدول الاستیک کامپوزیتهای تقویت شده با الیاف پیوسته تراز شده ، موضوع مطالعه زیادی بوده است که در آن سویه های الیاف و ماتریس پلیمر یکسان فرض می شوند. بنابراین تا زمانی که هیچ الیاف و ماتریس بازدهی نداشته باشند ، می توان از قانون مخلوط ها (RoM) برای پیش بینی مدول الاستیک استفاده کرد.همانطور که در کامپوزیت های تقویت شده با الیاف مداوم ، مطالعه مدول الاستیک کامپوزیت های تقویت شده با الیاف کوتاه (SFRP) از فعال ترین خواص مکانیکی و فیزیکی بوده اسj.

کامپوزیت تقویت شده با فیبر

ما می توانیم کامپوزیت های تقویت شده با الیاف کوتاه را از نظر جهت فیبر به سه دسته تقسیم کنیم: (1) الیاف کوتاه تراز شده ، (2) الیاف کوتاه تا حدی هم تراز و (3) الیاف کوتاه تصادفی. ما به مدول الاستیک در این بخش به عنوان مدول اولیه در سویه های بینهایت کوچک اشاره می کنیم. مدول الاستیک کامپوزیتهای SFRP بسیار به توزیع طول فیبر (FLD) و توزیع جهت فیبر (FOD) وابسته است.

فولاد گالوانیزه

همچنین به جهت بارگذاری بستگی دارد زیرا SFRP است که ناهمسانگردی مدول را نشان می دهد. ما در این فصل به طور مفصل در مورد مدول الاستیک SFRP و ناهمسانگردی آن بحث خواهیم کرد.کامپوزیت تقویت شده با فیبر

انواع لوله و قیمت آن ها