3 نکته ای که باید در مورد بازیافت فولاد و سایر فلزات بدانید

مواردی که باید در مورد بازیافت فولاد و سایر فلزات بدانید چیست؟

بازیافت فولاد
بازیافت آلومینیوم
بازیافت مس

بازیافت فولاد و سایر فلزات نقش مهمی در بخش تولید و همچنین محیط زیست در کشورهایی مانند فیلیپین دارد. برخی از مصالح ساختمانی مورد استفاده در پروژه های ساختمانی حتی با فلزات بازیافتی ساخته می شوند. از طریق حمایت از صنعت بازیافت فلزات ، تعداد زیادی از کارگران در استخدام نگه داشته می شوند ، به طور معمول انرژی صرفه جویی می شود و فضاهای محلی در برابر زباله های دور ریخته شده محافظت می شوند. 3 نکته ای که باید در مورد بازیافت فولاد و سایر فلزات بدانید

فلزات می توانند بارها و بارها بازیافت شوند بدون اینکه بسیاری از خصوصیات آنها تغییر کند. فولاد از نظر موسسه آهن و فولاد آمریکا یا AISI ، بیشترین بازیافت در کره زمین است. جدا از فولاد ، سایر فلزات که بسیار بازیافت می شوند شامل آلومینیوم ، مس ، نقره ، برنج و طلا هستند. بازیافت این فلزات که دارای ارزش هستند مزایای استفاده از لوله های فولادی گالوانیزه ، مردم را به جمع آوری آنها و استفاده از آنها به عنوان مصالح ساختمانی یا فروش آنها به عملیات بازیافت برمی انگیزد.

در بحث بازیافت فلزات علاوه بر انگیزه های مالی ، اهمیت زیست محیطی نیز وجود دارد. با بازیافت فولاد و سایر فلزات ، شما در حفظ منابع طبیعی کمک می کنید زیرا بازیافت در مقایسه با تولید محصولات جدید با استفاده از مواد اولیه بکر ، انرژی کمتری برای پردازش مصرف می کند. بازیافت همچنین باعث کاهش انتشار گازهای مضر مانند دی اکسید کربن می شود.

لوله درز مستقیم تست گاز ۱۱.۲ اینچ

در اینجا سه ​​نکته وجود دارد که باید در مورد بازیافت فولاد و سایر فلزات بدانید تا شما نیز از مزایای آن بهره مند شوید.

بازیافت فولاد

فولاد یکی از رایج ترین فلزات در کل جهان است. این ماده برای انواع مختلف از تولید اتومبیل و مبلمان گرفته تا استفاده به عنوان مصالح ساختمانی در فیلیپین و سایر کشورهای در حال توسعه مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات فولادی به راحتی با ویژگی های آنها مانند تمایل به زنگ زدگی و ویژگی های مغناطیسی آنها قابل تعریف است زیرا یک آهنربا همیشه به فولاد می چسبد.

بهتر است تجارت قراضه یا فولاد مستعمل به شکلی نسبتاً آسیب دیده برای شما انجام شود تا از بهترین درآمدزایی در بازیافت آن استفاده کنید. به عنوان مثال ، تولید برلیانس در شمال شرقی محصولات فولادی مانند قوطی های آئروسل نباید له شوند ، سوراخ شوند و خرد شوند. در عوض ، باید آنها را خالی کرد و از فشار شدید آنها خلاص شد.

انجام این اقدامات احتیاطی به سهولت روند بازیافت کمک می کند. در صورت لزوم ، فولاد قبل از صاف شدن ، بزرگ شدن یا خرد شدن برای ذوب شدن ، از سایر اجزا جدا شده است. پس از طی مراحل بازیافت ، فولاد معمولاً به عنوان یک ماده ساختمانی مقرون به صرفه به تولید وسایل نقلیه مانند اتومبیل ، قایق ، موتور سیکلت و غیره راه پیدا می کند. 3 نکته ای که باید در مورد بازیافت فولاد و سایر فلزات بدانید

فولاد به عنوان یک ماده ساختمانی پایدار

احتمالاً بسیاری از افراد در صنعت ساخت و ساز موافقت می کنند که فولاد یکی از پایدارترین مواد سازه ای اصلی است. در بحث پایداری ، فولاد فواید زیادی دارد که می توان به محض استفاده از مواد ، بلافاصله اثرات آن را درک کرد.

این مزایا می تواند شامل موارد زیر باشد:

انعطاف پذیری
سرعت
تطبیق پذیری
جذابیت طولانی مدت
قابلیت استفاده مجدد
ضایعات کم
امکان تولید خارج از سایت
کارایی منابع
قابلیت تخریب
ایمنی
قابلیت بازیافت
این ویژگی های ذاتی فولاد ، آن را به ماده ای ایده آل برای ساخت سبز تبدیل کرده است. این نتایج در بسیاری از مزایای زیست محیطی ، اقتصادی و اجتماعی برای تأمین نیازهای پایداری است.

استفاده از فولاد در ساخت سبز

از آنجا که فولاد یک ماده ایمن و سریع برای ساخت است ، بنیادهای ساختمان فلزی می توان زمان شما در محل را به میزان قابل توجهی کاهش داد. این به معنی بازگشت سریعتر ، ایجاد اختلال در جامعه محلی کمتر و هزینه های کمتری است. فولاد یک ماده قابل پیش بینی است و هیچ شگفتی ناخوشایندی ندارد زیرا خارج از سایت و در محیط کارخانه ایمن تولید می شود و در صورت نیاز به سایت شما می رسد.

در طی این فرآیند ، ضایعات کم یا زیادی تولید نمی شود و ضایعات اندکی که تولید می شوند به راحتی به زنجیره تامین فولاد بازگردانده می شوند. فولاد از نظر منابع کارآمد است ، نسبت مقاومت به وزن زیادی دارد و به آرامی بر روی زمین قرار می گیرد. این کار تحویل را بسیار آسان می کند که می تواند به معنی کاهش انتشار نیز باشد.

کاربرد فولاد در ساختمان

فولاد به عنوان ماده LEED

LEED مخفف Leadership in Energy and Environment Design است. این یک برنامه است که ساختمان سبز را تأیید می کند که شخص ثالثی نیاز به قضاوت ، بازبینی و تأیید یک پروژه دارد اگر دارای برخی از الزامات اجباری باشد و به یک سطح “سبز” برسد.

برخی از معیارهایی که میزان سبز بودن یک پروژه را تعیین می کند ، شامل محل تولید مواد ، نحوه ساخت آنها ، نحوه دفع آنها و استفاده از آنها است. استفاده از مواد سبز بیشتر که دارای این معیارها باشند مانند فولاد می تواند برای محیط زیست و همچنین ساکنان ساختمان مفید باشد. 3 نکته ای که باید در مورد بازیافت فولاد و سایر فلزات بدانید

بازیافت آلومینیوم

(منبع: فلیکر)

بازیافت آلومینیوم
به غیر از قوطی های نوشیدنی ، آلومینیوم را می توان در بسیاری از مکان ها و موارد مختلف یافت. همچنین می تواند در اشیایی مانند قاب پنجره ، درب و قاب درب ،ناودان و موارد دیگر. فلزات اتومبیل سبک وزن آلومینیوم را می توان با ویژگی های آن مانند رنگ طبیعی سفید-نقره ای که اغلب با رنگ سفید پوشانده شده و همچنین خمش نسبی آن تعریف کرد.

وقتی آلومینیوم را به یک فروشنده قراضه یا مرکز بازیافت می برید ، معمولاً آن را می فرستند تا به تراشه های کوچک تبدیل شود. این فرآیند “خرد کردن” نامیده می شود و به طور کلی قبل از ارسال برای ذوب روی فلز انجام می شود. هرگونه گاز مضر ، گرد و غبار یا ترکیبی که به عنوان عوارض جانبی تولید آلومینیوم تولید می شود ، با استفاده از فن آوری مدرن در طی فرآیند ذوب کاهش می یابد.

به محض ذوب شدن آلومینیوم ، آن را در ورق های بزرگ و شمش ریخته تا قالب گرفته شود. سپس فلز بازیافت شده در مکان های مختلف از جمله در قوطی های نوشیدنی یا ریخته گری ماشین های جدید مورد استفاده مجدد قرار می گیرد.

روش های فرآوری سنگ آهن

تحقیقات نشان می دهد بازیافت آلومینیوم در مقایسه با آلومینیوم ساخته شده از مواد اولیه به 95 درصد انرژی کمتری برای تولید نیاز دارد. بعلاوه ، از آنجا که یکی از اهداف متداول در مورد آلومینیوم آلیاژ شدن به سایر مواد مانند روی ، منیزیم ، آهن و مس است ، فرایند ساخت این آلیاژها نیز هنگام بازیافت آلومینیوم از صرفه جویی در مصرف انرژی برخوردار می شود. 3 نکته ای که باید در مورد بازیافت فولاد و سایر فلزات بدانید

بازیافت مس

قیمت تیرآهن بال پهن در مشهد

بیشتر افراد احتمالاً می توانند مس را از طریق ویژگی های متمایز و رنگ آمیزی آن تشخیص دهند. مس وقتی هنوز در وضعیت خوبی قرار دارد مایل به قرمز است ، هنگام پوشیدن قهوه ای تیره تر می شود و در هنگام خوردگی تمایل به سبز شدن دارد.

مس اغلب در سیم کشی های الکتریکی و الکترونیکی استفاده می شود بنابراین مهم است که مس بازیافتی درجه بندی و از نظر یکپارچگی و کیفیت آن مورد بازرسی قرار گیرد. مواد مس با کیفیت بالا با ذوب شدن از طریق فرایندی که به عنوان “تصفیه آتش” شناخته می شود ، برای بهبود انتخاب می شوند. آیا آنالیزورهای فلزات گرانبها XRF ارزش آن را دارند؟ پس از گذراندن این فرآیند ، مس می تواند اکسید شده و به داخل شمش یا شمش انتقال یابد.

بازیافت مس می تواند مزایای زیادی را در مورد بهره وری انرژی به شما ارائه دهد. این بیشتر به دلیل وضعیت فلز به عنوان یک هادی الکتریکی و حرارتی محبوب است. گزارش هایی انجام شده است که نشان می دهد پس از انجام فرآیند بازیافت ، عملکرد مس تحت تأثیر قرار نمی گیرد. این فلز پس از بازیافت هنوز هم تمام خصوصیات الکتریکی و حرارتی خود را حفظ می کند.

قیمت تیرآهن اسفنجی در تهران

به طور کلی ، مس یکی از با ارزش ترین فلزاتی است که می توانید برای بازیافت جمع کنید.

غذای آماده کلیدی

قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

عملاً تقریباً هر فلزی قابل بازیافت و تبدیل به محصولات فلزی جدید با کیفیت قابل مقایسه است.به همین دلیل ، تولید مواد اولیه ثانویه در صنعت بازیافت فلزات ، منجر به کاهش قابل توجهی در استفاده از انرژی و منابع آلی می شود. 3 نکته ای که باید در مورد بازیافت فولاد و سایر فلزات بدانید