برنامه ریزی برای صادرات آهن اسفنجی به ترکیه

برنامه ریزی برای صادرات آهن اسفنجی به ترکیه

فلزات مختلف چه کاربردی دارند

به گزارش فولادنیوز ، بحران جهانی سنگ آهن و افزایش حق امتیاز معادن در ایران ، معادن سنگ آهن متوسط ​​و كوچك به ویژه آنهایی كه در نیمه شمالی كشور قرار دارند را تحت فشارهای زیادی قرار داده و باعث شده است كه آنها صادرات این ماده معدنی به همسایه شمال غربی ترکیه را تحت فشار قرار دهند. برنامه ریزی برای صادرات آهن اسفنجی به ترکیه

لوله درز مستقیم تست گاز ۱۱.۴

از آنجا که قیمت سنگ آهن در سال گذشته به زیر 50 دلار کاهش یافته است ، دیگر اقتصادی نیست که معادن سنگ آهن متحمل هزینه های بالای حمل و نقل شوند و این محصول را برای صادرات به بندر جنوبی بندرعباس ارسال کنند. علاوه بر این ، تصمیم دولت مبنی بر افزایش قابل توجهی حق امتیاز معادن و کارخانجات معدنی بهره برداری از معادن تا 25 درصد ، ضربه ای برای تولید کنندگان سنگ آهن بود ، کوره های ذوب آلومینیوم اگرچه در صورت پردازش سنگ آهن در کنسانتره سنگ آهن ، سنگ آهن به آنها حق پرداخت حق امتیاز کمتری خواهد داد. گلوله یا آهن اسفنجی (از لحاظ فنی به عنوان آهن با كاهش مستقیم یا DRI شناخته می شود).

3 نکته ای که باید در مورد بازیافت فولاد و سایر فلزات بدانید

برنامه ریزی برای صادرات آهن اسفنجی به ترکیه سویه های فوق الذکر به علاوه تقاضای سالانه ترکیه برای 25 میلیون تن بریکت تولید کنندگان سنگ آهن را به دنبال راه هایی برای تشکیل کنسرسیوم برای صادرات آهن گرمکن (HBI) تشویق کرده است – یک فرم جمع و جور از DRI که برای سهولت حمل و نقل ،  نکات مهم در آزمایش میلگرد حمل و نقل و ذخیره سازی طراحی شده است. – به کشور همسایه. این حرکت البته به زیرساخت های حمل و نقل خوب و کنسرسیوم قوی احتیاج دارد که می تواند به بیشترین سود کمک کند.

 

برنامه تخفیف حق امتیاز در پارلمان اجازه می دهد تا در صورت ادامه پردازش و تولید آهن اسفنجی (ورودی کارخانه های فولادی) ، تولید کنندگان سنگ آهن فقط 15٪ از هزینه غصب معدن را پرداخت کنند. با این حال ، با توجه به هزینه های سنگین حمل و نقل ، چنین تخفیفی به نظر نمی رسد انگیزه جدی برای ایجاد تسهیلات پردازش جدید که نیاز به سرمایه گذاری های کلان دارد ، باشد. به همین دلیل صادرات بریکت به ترکیه به اندازه کافی قانع کننده است تا بتواند در تأسیسات فرآوری و تولید DRI یا HBI سرمایه گذاری کند.

آنالایزرهای قابل حمل XRF یک روش تست PMI غیر مخرب برای خطوط لوله نفت و گاز هستند

بازیکنان کلیدی در بخش های معدنی و فولاد قبلاً وزیر پیشنهادی صنعت ، معدن و تجارت را با پیشنهاد تأمین HBI به ترکیه ارائه داده اند و منتظر پاسخ این وزارتخانه هستند. برنامه ریزی برای صادرات آهن اسفنجی به ترکیه در ضمن باید این نکته را در نظر گرفت که واردات گلوله سنگ آهن که در کشور به اندازه کافی تولید نمی شود و حمل آن به تسهیلات کاهش برای ساخت DRI یا HBI اقتصادی نیست. بنابراین ، گلوله سنگ آهن باید در داخل کشور تولید شود و سپس به DRI یا HBI تبدیل شود.

 

 جایگزین مناسب HBI برای آهن قراضه

قیمت ورق ST52 امروز

برخلاف بخش فولاد ایران ، صنعت فولاد ترکیه به شدت به آهن قراضه بستگی دارد. با تکیه بر آهن قراضه ، ترکیه با تولید 36 میلیون تن فولاد خام در سال به هشتمین تولیدکننده جهانی فولاد در سال 2013 و سومین سازنده فولاد اروپا پس از روسیه و آلمان فارغ التحصیل شد. برنامه ریزی برای صادرات آهن اسفنجی به ترکیه  آژانس پشتیبانی و ترقی سرمایه گذاری نخست وزیر ترکیه با اعلام اینکه مطالعات امکان سنجی در مورد گزینه های پروسه تولید رابیتس جایگزین برای قراضه مانند DRI یا HBI انجام خواهد شد ، افزود: بسته به نتایج گزارش های امکان سنجی ، سرمایه گذاری های احتمالی با توجه به قابلیت بین المللی آنها در این بخش پشتیبانی خواهد شد. .

قیمت ورق سیاه کارخانه اصفهان

اگرچه به نظر می رسد صادرات HBI به ترکیه گزینه مناسبی است ، اما مقامات و شرکتهای سنگ آهن بخش خصوصی باید به زودی مذاکراتی را با همتایان ترک خود آغاز کنند و از توانایی ایران در تهیه منظم مواد اولیه اطمینان دهند.

قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

“ورود به بازار فولاد ترکیه مستلزم گسترش ظرفیت گلوله های سنگ آهن در کشور ما است. بهرام سبحانی ، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ، بهرام سبحانی ، به SMT خبر گفت: تا زمانی که ظرفیت داخلی برای تولید گلوله سنگ آهن توسعه نیافته باشد ، صادرات آهن اسفنجی اقتصادی نخواهد بود. برنامه ریزی برای صادرات آهن اسفنجی به ترکیه سبحانی افزود: سرمایه گذاری برای افزایش تولید سنگ آهن سنگ آهن باید در معادن انجام شود. با این کار می توان تأسیسات فرآوری را در نزدیکی مرز با ترکیه و همچنین ایجاد تأسیسات مشترک با ترکها ایجاد کرد.

قیمت تیرآهن اسفنجی در تهران