میلگرد را قیمت گذاری کنید

قیمت میلگرد آهن رسان

میلگرد یکی از انواع مختلف مصالح و مقاطع فولادی است که به مقدار زیادی در ساختمان سازی و سازه های فولادی کاربرد دارد. کار اصلی و هدف مهم از کاربرد این محصول، افزایش میزان مقاومت کششی بتن است. به طوری که با قرار دادن میلگردهای فولادی در میان بتن می توان از ترک خوردن و متلاشی شدن آن جلوگیری کرد.قبل از خرید میلگرد داشتن اطلاعاتی در مورد این محصول اهمیت بالایی دارد. مصرف کننده میلگرد باید بداند که آن را در کجا و به چه منظوری استفاده می کند. قرار است چه اندازه و ابعادی از میلگرد مورد استفاده قرار بگیرد و جنس میلگرد چه باشد تا بهترین کارایی را داشته باشد. تمام این موارد قیمت محصول خریداری شده را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

قیمت میلگرد

انواع میلگرد مصرفی در ساختمان سازی

میلگردها در قسمت های مختلف سازه مورد استفاده قرار می گیرند. مهمترین قسمت در بتن است. این مورد می تواند در پی سازی، ساختن دیوارهای محکم بتنی، ستون‌ها و سقف ها باشد. انواع میلگرد بر اساس شکل، جنس، روش ساخت، استاندارد ساخت، کارخانه تولیدکننده و ویژگی های مختلف دیگر دسته بندی می شود.

میلگرد ها دو نوع اصلی دارند که حتماً حداقل یک بار نام آن را شنیده اید: 1- میلگرد ساده 2- میلگرد آجدار. در بتن ریزی و آرماتوربندی معمولاً از میلگرد آجدار استفاده می شود، زیرا آج ها باعث چسبندگی بهتر و بیشتر میلگرد فولادی به دانه های بتن شده و استحکام بتن را بیشتر تقویت می کنند.

راهنمای سایز میلگرد – نمایی از میله‌های تقویتی فولادی را نشان می‌دهد. چرا ما در طراحی سازه‌ها به اندازه‌ها و استانداردهای متفاوتی نیاز داریم؟ این مقاله مروری کلی بر میله‌های تقویتی فولادی، اهمیت آن‌ها در پروژه‌های ساخت‌وساز و اینکه چرا کیفیت فولاد مهم است، به شما خواهد داد. ما در مورد عوامل کلیدی آزمایش که میلگرد فولادی نیاز به انجام آن‌ها دارد تا از برآورده شدن استانداردهای مورد نیاز اطمینان حاصل شود بحث خواهیم کرد و همچنین نگاهی به برخی توصیه‌های میلگرد برای پروژه‌های مختلف خواهیم داشت. در مورد قیمت میلگرد و انواع آن به طور مفصل حرف می زنیم وخواهیم گفت که کدام نوع برای کدام پروژه مناسب تر است. میلگرد فولادی برای تقویت بتن در ساختمان به کار می‌رود. اندازه‌های میلگرد تا حد زیادی متفاوت است و انتخاب موارد مناسب برای این شغل نیازمند مقدار مشخصی دانش و مهارت است. ​

هنگام خرید میلگرد علاوه بر اندازه میلگرد، کیفیت نیز یک مسئله مهم است. خوشبختانه استانداردهای جهانی بر خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی میلگرد بدون در نظر گرفتن منبع آن حاکم است. این راهی برای تضمین ایمنی و ثبات در پروژه‌های ساخت‌وساز در سراسر جهان است. ​

قبل از اینکه نگاهی عمیق به اندازه‌های میلگرد بیندازیم به طور خلاصه در مورد چگونگی بررسی اینکه آیا میلگرد با استانداردهای ملی و بین‌المللی مطابقت دارد یا خیر بحث خواهیم کرد. ​قیمت میلگرد عامل مهمی در تعیین قیمت تمام شده شاختمان های فولادی است.

هنگام قرار دادن میلگرد قبل از ریختن بتن باید دقت بیشتری صورت گیرد. ​

کیفیت فولاد آهن رسان

  1. برای تائید اصالت و ارزیابی کیفیت تولید میلگرد، تست مکانیکی مناسب مورد نیاز است.
  2. مشخصات، تضمین کیفیت محصول. عوامل مختلفی برای آزمایش وجود دارند که در مقوله‌های زیر قرار می‌گیرند:
  3. خستگی فشاری مقاومت کششی / تسلیم پذیری

چرا ما به اندازه های متفاوتی از میلگرد نیاز داریم؟ ​

میلگرد در بتون یک یکپارچگی ساختاری یکنواخت ایجاد می‌کند، حتی اگر ماده بتنی در فشار بسیار قوی باشد، تقریباً عاری از قدرت کششی است. بدون تقویت، این ضعف ذاتی بتون در رفتار ماده آشکار می‌شود چون خم می‌شود و به‌راحتی شکسته می‌شود. ​ قیمت امروز میلگرد بر اساس موارد زیادی بررسی می شود و به فاکتورهای مختلفی وابسته است.

بنابراین، انتخاب اندازه و وزن صحیح میلگرد برای روش‌های ایمن ساختمان مهم است. ​

از چه اندازه میلگرد باید استفاده کرد؟

​​​​​​​​برای پروژه‌های کوچک و داخلی، میلگرد با قطر ۶ mm، ۸ mm و ۱۰ mm معمولاً کافی خواهد بود. ​

به عنوان مثال، روش معمول برای راه‌های ماشین‌رو و پاسیو استفاده از سبک‌ترین میلگرد ۶ میلی‌متری است. به یاد داشته باشید که این برای پروژه‌های کوچک‌تر است که حداقل بار را تحمل خواهند کرد و در نتیجه سطوح پایینی از تنش کششی را ایجاد می‌کنند. ​

در حالی که برای ساخت دیوارها، پایه‌ها یا ستون‌ها، توصیه می‌شود که از یک میلگرد ۸ میلی‌متری یا بیشتر استفاده شود. به طور مشابه، برای ساختن پی، پایه و غیره خوب است. انتخاب آن ۱۰ میلی متر میلگرد خواهد بود. قطر ۱۰ میلی متر و یا میلگرد بزرگ‌تر برای کف‌ها و پی‌ها بهتر است تا ته‌نشینی را به حداقل برساند. ​

در مقیاس بزرگ، پروژه‌های مهندسی عمران مانند ساخت پل یا تونل، میلگرد با قطر بالاتر، به ویژه در جایی که دهانه‌های طولانی مورد نیاز است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. ​ اندازه میلگرد بر وزن آن و وزن میلگرد بر قیمت میلگرد تاثیر مستقیم دارد.

نصب اندازه مناسب میلگرد برای موفقیت پروژه ضروری است. محل قرار گیری میلگرد باید حتی در سراسر پروژه باشد. هنگامی که یک دال مسطح در نظر گرفته می‌شود، مانند راه ماشین‌رو، شما معمولا از ۶ mm میلگرد در حدود ۴۵۰ mm فاصله شبکه استفاده می‌کنید. برای یک پاسیو شما به احتمال زیاد از میلگرد با قطر ۶ میلی متر با فاصله شبکه حدود ۶۰۰ میلی متر استفاده می‌کنید. ​

این استاندارد ملی است که جایگزین استاندارد اروپایی برای تقویت بتن شده‌است. ​

قیمت میلگرد

قدرت گرفتن

میله فولادی

قیمت میلگرد آهن رسان  نحوه محاسبه قیمت میلگرد قیمت گذاری محصولات فولادی قیمت گذاری فولاد در بورس کالا قیمت پایه میلگرد در بورس میزان تولید میلگرد در کشور محاسبه وزن میلگرد با اپلیکیشن آهن رسان مقصد صادرات فولاد ایرانش قیمت هر تریلی میلگرد قیمت میلگرد قیمت آهن رسان  قیمت میلگرد آذر 99 قیمت میلگرد در چابهار آهن رسان  قیمت آهن اصفهان امروز قیمت آهن در سبزوار  قیمت آهن اهواز قیمت پروفیل قیمت آهن دست دوم قیمت قوطی آهن قیمت میلگرد اصفهان 14 قیمت روز آهن قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد بناب  نحوه قیمت گذاری میلگرد قیمت میلگرد قیمت گذاری فولاد در بورس کالا تالار بورس آهن و فولادقیمت کنسانتره آهن در بورس کالانحوه خرید میلگرد آهن رسان  از کارخانه خرید میلگرد با پروانه ساخت نمودار قیمت میلگرد در بورس کالا قیمت میلگرد امروز قیمت میلگرد سایز 8 کاهش قیمت میلگرد امروز قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه نمودار قیمت میلگرد قیمت میلگرد اصفهان 14 قیمت میلگرد اهواز قیمت میلگرد ۱۶آهن رسان است.

دقت در قرار گیری و اندازه میلگرد

​​​​​​​​هنگام قرار دادن میلگرد قبل از ریختن بتن باید دقت بیشتری صورت گیرد. اگر قرار دادن درست نباشد، قدرت تسلیم بتون به شدت به خطر می‌افتد. اندازه‌گیری‌های دقیق بسیار مهم هستند، اشتباه تنها یک یا دو سانتی متر در فاصله میل‌گرد می‌تواند مقاومت کششی بتون را تا ۲۰% کاهش دهد. ​همچنین دقت کنید که هنگام انتخاب اندازه به جدول BS ۴۴۴۹: ۲۰۰۵ مراجعه کنید.