آپدیت روزانه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 به خاطره کاربرد فراوان آن در صنایع مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است روزانه افراد زیادی برای استعلام قیمت فوری انواع ورق فولادی وارد سایت ما می شوند و با کارشناسان ما تماس می گیرند در همین سایت لیست قیمت انواع محصولات فولادی در کنار نام کارخانه سازنده و مشخصات و ویژگی‌های فنی و مکانیکی اعلام شده است.

انواع ورق فلزی مورد استفاده در صنایع

ورق محصولی است که دارای سطح مقطع مربع یا مستطیل شکل که در ابعاد و ضخامت های استاندارد از جنس فلزات مختلف همچون آهن، فولاد، آلومینیوم، مس و غیره ساخته می شود. به دلیل اهمیت بالای فولاد در صنایع و داشتن ویژگی‌های که این فلز دارد می‌خواهیم در مورد انواع ورق فولادی صحبت کنیم و به طور خاص به معرفی ورق ST52 که بسیار پرکاربرد و رایج است بپردازیم. فولاد آلیاژی از آهن است و مهم ترین محصول و آلیاژ آهن به شمار می رود در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد و حدود ۹۹ درصد محصولات موجود در بازار از جنس فولاد و آلیاژهای مختلف آن هستند بنابراین تعجبی ندارد که ورق ساختمانی و صنعتی ST52 را در این قسمت معرفی کرده باشیم. برای اطلاع از خصوصیات مکانیکی این محصول در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

قیمت ورق st52

انواع ورق فولادی

فولاد دارای آلیاژهای مختلف این یعنی در تعداد و مقدار عناصر تشکیل دهنده این آلیاژها با هم متفاوت هستند و همین تفاوت در عناصر باعث تفاوت در ویژگی های فنی و مکانیکی و در نتیجه باعث تفاوت در کاربرد می‌شود به عنوان مثال استیل ضد زنگ یا فولاد استنلس استیل از مهم‌ترین انواع آلیاژهای فولاد به شمار می رود که ویژگی‌های فنی و مکانیکی فوق‌العاده‌ای دارد. همین‌طور استیل ساده کربنی فولاد آلیاژی فولاد هاردوکس فولاد آتشخوار و مواردی از این دست در گرید های مختلف در کارخانه ها برای ساخت انواع محصولات فولادی صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. فولاد ST52 در دسته فولادهای ساختاری قرار دارد این دسته با فولاد ST33 شروع می‌شود و به ST52 ختم می گردد؛ که میزان کربن از کمترین مقدار شروع و هرچه بالاتر می آید بیشتر می‌شود یعنی ST33 دارای کمترین مقدار کربن و نرم ترین عضو دست و ST52 دارای بیشترین مقدار کربن و سخت‌ترین عضو در این دسته محسوب می‌شود. احتمالاً نام ورق ST37 را بارها شنیده اید این ورق مهم ترین ورق ساختمانی است که به آن ورق سیاه نیز گفته می شود. دلیل نام‌گذاری ظاهر آن پس از خروج از خط تولید است. البته ورق ST52 نیز به خاطر مشخصاتی که دارد و بسیار شبیه به ورق ST37 می‌باشد، نیز با نام ورق سیاه صنعتی شناخته می‌شود. قیمت ورق فولادی در هر یک از این انواع متفاوت است.

ویژگی های ورق ST52 آهن رسان

برای اینکه در مورد ویژگی‌های این ورق بتوانیم به درستی صحبت کنیم ابتدا باید ترکیب شیمیایی آن را به خوبی بشناسیم و درصد و انواع عناصر سازنده آن را بدانیم همان طور که مطلع هستید این عناصر سازنده فلز هستند که به آن هویت داده و ویژگی های آن را تعیین می کند. ورق سیاه ST52 از فولاد ST52 ساخته می‌شود که دارای حدود 0.045% فسفر،0.045% گوگرد،0.55% سیلیسیم،0.24% کربن،1.6% منگنز،0.03% نیوبیوم،0.03% تیتانیوم و مقدار ناچیزی از عناصر دیگر است دقت داشته باشید که فلز پایه در تمام انواع آلیاژ فولاد و آهن می باشد.

با این تفاسیر به سراغ خواص می رویم که هر یک از این عناصر به فلز می دهند همان‌طور که میدانید هرچه میزان کربن در فلز کمتر باشد سختی آن نیز کمتر و قابلیت ماشین کاری و جوشکاری فلز بیشتر می‌شود. عنصر منگنز باعث افزایش سختی فلز باعث افزایش سختی پذیری آن نقطه تصمیم به استحکام نهایی فولاد می شود. عنصر سیلیسیم مهم‌ترین عنصر برای افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد به شمار می رود و عنصر فسفر به خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم منجر می شود و در نهایت گوگل باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری در فلز می‌شود.

قیمت ورق st52

به طور کلی خواص مکانیکی فولاد ST52 که به ورق ST52 ارث می رسد شامل چگالی ۸ گرم بر سانتی متر مکعب، درصد زیاد طول ۲۲ ضریب الاستیسیته ۲۱۰ دمای سخت شدن بعد تمپرینگ ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد، دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد است. آنچه باید از ورق ST52 انتظار داشت ویژگی هایی مثل داشتن استحکام خمشی و پیچشی بالا داشتن خاصیت ارتجاعی بالا داشتن مقاومت و سختی مناسب شب و شکل پذیری در دمای پایین و قابلیت جوشکاری بالا است.

کاربرد ورق ST52 آهن رسان

با توجه به ویژگی های فوق و اطلاعاتی که دارید میدانید که این ورق هم در کاربرد های ساختمانی و ساختاری و زیربنایی و هم در صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد عنوان ورق صنایع مادر شناخته می شود. از مهم‌ترین کاربردهای ورق سیاه ST52 می توان به استفاده از آن برای ساخت ریل پل جرثقیل بازویی بیل مکانیکی شاسی ماشین آلات سنگین دیواره قطعات صنعتی ساختمان سازی سازه های عمرانی و غیره اشاره کرد. هر یک از صنایع بر اساس کاربرد و نیاز خود ورق ST52 در ابعاد و ضخامت ها و استانداردهای ساخت گوناگون را تهیه می کند معمولاً ورق فولادی به صورت شیت برش خورده فابریک پلیت ساخته می شود همچنین در ضخامت های پایین می‌توان به صورت رول نیز در بازار پیدا کرد. رول یا کویل ورق فولادی در عرض و ضخامت استاندارد ساخته می‌شود تا مصرف کننده در اندازه های دلخواه برش کاری نماید. قیمت ورق ST52 در حالت برش خورده و یا رول با هم متفاوت است زیرا هزینه دستگاه های برشکاری فرق دارد. دقت داشته باشید که روش های برشکاری باید متناسب با نوع ورق و ویژگی‌های آن باشند زیرا برخی از ابزارها علیرغم داشتن دقت بالا در برش کاری باعث از بین بردن ویژگی های شیمیایی و مکانیکی ورق در قسمت برشکاری می شوند که این موضوع به کاهش کیفیت ورق می‌انجامد.

ورق صنعتی st52

قیمت ورق st52 سایت آهن رسان به نشانیwww.ahanresan.irوارداتی مشخصات ورق st52 کانال آهن رسان قیمت ورق آلومینایز ورق st52 کاویان قیمت ورق st52 اکسین اهواز قیمت ورق a516 کانال واتساپ آهن رسان  ورق st52 اصفهان قیمت ورق st37 قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق روغنی آهن آنلاین مشخصات ورق st52 قیمت ورق کاویان st52 ورق st52 اصفهان ورق st52 کاویان قیمت ورق گیلان قطعات ورق آلیاژی st52 قیمت ورق st52 در پیچ اینستاگرام آهن رسان وارداتی قیمت ورق st 32 مشخصات ورق st52 قیمت ورق کاویان st52 قیمت ورق a516 ورق st52 اصفهان ورق st52 کاویان قیمت ورق st52 اکسین اهواز آهن رسان قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق سیاه آهن ورق st52 کاویان ورق st57 فولاد st57 تیرآهن st52 قیمت ورق st 32قیمت ورق کویل آهن رسان است.

خرید ورق ST52 به نرخ کارخانه

توجه داشته باشید که قبل از خرید هر نوع محصول فولادی باید از استاندارد و کیفیت آن اطمینان حاصل کنید همچنین شما باید محصول خود را به قیمت واقعی خریداری نمایید و قیمت خیلی بالا. برای اطمینان از کیفیت مناسب و قیمت خوب هر محصول فولادی پیشنهاد ما این است که از طریق فروشندگان آهن و تأمین کنندگان با سابقه در این زمینه همکاری داشته باشید. ورق ST52 ویژگی های خاصی دارد و به خاطر کاربرد گسترده آن در صنایع از پرفروش ترین انواع ورق فولادی به شمار می رود ورق سیاه ST52 در ضخامت های بالای پنجاه حتماً باید دارای تست التراسونیک باشد. این تست را با علامت UT نشان می دهند و مشخص کننده عیب های سطحی و زیر سطحی ورق فولادی ST52 می باشد؛ بنابراین هنگام خرید ورق فولادی از این نوع حتماً باید به استاندارد آن و نداشتن هر یک از این عیب ها اطمینان داشته باشید. چه عیب هایی ممکن است در ورق وجود داشته باشد که در تست التراسونیک مشخص می‌شود؟ در این تست امواج صوتی با فرکانس بالا به درون ورق فولادی ST52 هدایت می شوند. این امواج عیب های سطحی و زیرسطحی مثل تورق تورفتگی خلل و فرج انقباض حفره یا سوراخ پیوستگی ناقص ترکیدگی پوسته شدن و امثال این‌ها را نمایان می‌کند. اگر هر یک از این مشکلات در ورق وجود داشته باشد حتماً کیفیت آن زیر سؤال می‌رود و هنگام استفاده در موارد مختلف ضرر و زیان های زیادی را به بار می‌آورد. موضوع دیگر که در هنگام خرید ورق آهن ST52 باید به آن توجه شود نرمالیزه بودن ورق است نرمالیزه کردن یک نوع عملیات حرارتی برای افزایش استحکام و کیفیت ورق می باشد. St52-3N نشان دهنده ورق فولادی با مشخصات ST52 درجه سه و نرمالیزه شده است.