محاسبه قیمت ناودانی

امروزه با پیشرفت فنّاوری، صنعت ساختمان‌سازی پیشرفت بسزایی کرده است. قیمت ناودانی یکی از مصالح ساختمانی است که در صنعت ساخت و ساز کاربرد بسیار دارد. در واقع این محصول نوعی پروفیل است که از طریق عملیات نورد بر روی بیلت تهیه و تولید می‌شود این محصول به طور کلی به چند دسته تقسیم می‌شوند که هر یک از آنها در جایگاه خود بر اساس مقاومت و ویژگی‌های فیزیکی که دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مقاله سعی داریم در مورد انواع و کاربرد این محصول با شما بیشتر صحبت کنیم.

ناودانی آهن رسان چیست

همان‌طور که در بالا گفته شد این کالا به نوعی از پروفیل گفته می‌شود که فرآیند خاصی را برای تولید طی می‌کند. این پروفیل با سطح مقطع به صورت U شکل است که از یک جان که به صورت افقی است و دو بال که به شکل عمودی به جان وصل هستند تشکیل شده است. پروفیل‌ها دارای دو دسته هستند و به دو گروه بسته و باز تقسیم می‌شوند که این محصول در گروه پروفیل باز قراردارد. از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین مصارف این محصول می‌توان به استفاده از آن در ساخت محصولات صنعت و ساختمان اشاره کرد. قیمت ناودانی

کاربرد این محصول در کجا است

انواع مختلفی از این محصول در بازار وجود دارند که هر یک از آنها در صنایع مختلف کاربرد دارد، اما این پروفیل بیشتر در بخش‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به تحمل بار چندانی ندارد. البته فراموش نکنید که انتخاب درست ناودانی‌ها و همچنین نصب و اتصال آن‌ها به روش درست و در جای درست به شما این امکان را می‌دهد تا در آینده مشکلی برای سازه شما به وجود نیاورد و سازه‌ی شما از لحاظ استحکام فیزیکی دچار تزلزل نشود. می‌توان از این محصول در ساخت قفسه‌های بزرگ در انبارها و سوله‌های نگهداری ماشین‌آلات استفاده کرد. در صنعت ساختمان از این پروفیل در ساخت نما و به وجود آوردن قاب‌های زیرین نما استفاده می‌شود و همچنین در دیوارهای بیرونی ساختمان برای استحکام بیشتر از آن به عنوان گارد و نگهدارنده استفاده می‌شود.

قیمت ناودانی

روش‌های تولید این محصول چگونه است

یکی از تقسیم‌بندی‌های موجود در این محصول مربوط به شیوه‌ی ساخت آن است که می‌تواند روی انسجام بافت محصول و همچنین مقاومت آن تأثیرگذار باشد. از لحاظ فرآیند تولید این محصول پرکاربرد را می‌توان به دو دسته کلی:  ناودانی نورد شده و پرسی تقسیم کرد. در ادامه به بررسی این محصولات خواهیم پرداخت و به اختصار در مورد هر کدام توضیحی خواهیم داد.

ناودانی نورد شده چیست

قیمت ناودانی امروز در این روش شمش خام با عبور از میان غلتک‌هایی که به اسم نورد شهرت دارند به شکل ناودانی در آمده و تولید می‌شود. این محصول که به فابریک نیز مشهور است با توجه به سایز نوردها در همان قالب و اندازه تولید می‌شود و کاربردها و سایزهای متنوعی دارد. در این نوع محصولات اگر تمامی ضوابط لازم و تعریف‌ شده در مراحل تولیدشان که همان استاندارد ۱-۴۴۷۷هست رعایت شود، طبیعتاً این محصول مورد تائید استاندارد ملی ایران قرار گرفته و امکان این را دارد که علامت استاندارد را دریافت کند و مورد استفاده قرار بگیرد.

ناودانی پرسی چیست

همان‌طور که گفته شد نوع فابریک این محصول در بین غلتک‌هایی که به نورد شهرت دارد ساخته می‌شوند ولی نوع پرسی آن عموماً از پرس شدن ورق‌هایی که به طول شش متر برش خورده تولید می‌شود البته این سایز بستگی به نوع و نظر مشتری دارد و ممکن است که این مقدار کم و زیاد شود. این نوع محصول با توجه به ورقی که از آن تهیه می‌شود کاربردهای مختلف و متنوعی دارد. به طور مثال گاهی از این محصولات فقط برای ظاهر ساختمان استفاده می‌کنند و کاربرد دیگری ندارد. مثلاً از این محصول برای ساخت لبه‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به صاف بودن دارند و بیشتر کاربرد ظاهری دارند. در برخی از قاب‌بندی‌های بخش‌های مختلف ساختمان نیز از این محصول به‌عنوان چهارچوب و بیس سازه استفاده می‌شود. قیمت ناودانی ناب تبریز

ناودانی آهن رسان از نظرشکل ظاهری

به طور کلی با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد می‌توان پیش بینی کرد که این محصول می‌تواند شکل‌های ظاهری متفاوتی نیز داشته باشد. از نظر شکل ظاهری این محصولات را می‌توان به دو شکل مشبک و ساده تقسیم کرد که هر کدام روند تولید مخصوص به خود را دارا هستند.  ما در ادامه این مقاله به تفاوت هر یک از این انواع خواهیم پرداخت.

نوع مشبک چگونه است

این نوع محصولات را از ورق گالوانیزه تولید می‌کنند که همین نوع فرآیند تولید ورق گالوانیزه می‌تواند سرد یا گرم باشد. بر روی این محصولات سوراخ‌هایی به وجود می‌آید که شکل شبکه به خود می‌گیرد تا در آینده از آنها برای رد شدن پیچ و مهره استفاده کنند. استفاده‌ی کاربردی این نوع محصولات بیشتر درساخت قفسه‌های فلزی است و بیشتر برای این مصارف استفاده می‌شود. در برخی سازه‌ها نیز از آن‌ها به عنوان یک متریال دکوراتیو استفاده می‌شود تا فضا را کمی خشن‌تر کند.

قیمت ناودانی

نوع ساده این محصول چگونه است

در تولید نوع ساده‌ی این محصول از ورق نورد گرم به عنوان ماده اولیه استفاده شده و همچنین قابلیت گالوانیزه شدن را نیز دارد. این نوع از محصولات به عنوان یکی از پروفیل‌های محبوب در ساخت ماشین‌آلات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین استفاده از آن در ساخت پله‌ها و سایر بخش‌های صنعتی استفاده می‌شود. در بخش‌های دیگر نیز برای ساخت پایه و قاب فریم ماشین‌آلات صنعتی و همچنین چهارچوب بدنه ‌کامیون‌ها و مصارف دیگر استفاده می‌شود. قیمت ناودانی اروپایی

ناودانی

قیمت ناودانی 8  آهن رسان قیمت ناودانی 6 جدول ناودانی ایرانی upa قیمت ناودانی 200  آهن رسان قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی ۱۰ جدول وزن ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 10 سبک محاسبه وزن میلگرد آنلاین محاسبه آنلاین وزن ورق استیل محاسبه آنلاین وزن قوطی در آهن رسان  قیمت ناودانی سنگین محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه محاسبه آنلاین وزن فلزات محاسبه آنلاین وزن ناودانی محاسبه گر وزن ورق قیمت ناودانی 6 در کانال آهن رسان جدول ناودانی ایرانی upa قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی 8 قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی 8 اصفهان جدول وزن ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 6جدول وزن ناودانی اصفهان قیمت ناودانی اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irوزن میلگرد و نبشی جدول تحمل بار نبشی وزن ناودانی شکفته جدول وزن آهن آلات محاسبه سطح مقطع تیرآهن در وب سایت آهن رسان است.

استانداردهای لازم به چه صورت است

این مقاطع از نظر شکل بال نیز در دسته‌های UPN و UPE قرار می‌گیرند. نوع UPE دارای بال‌های صاف و موازی است، در حالی که نوع UPN دارای بال‌های مخروطی است. ناودانی UNP که بر اساس استانداردهای اروپایی است، به دلیل استحکام و وزن زیاد در مقایسه با سایر انواع آنها برای پروژه‌های بزرگ صنعتی مناسب است.  تیرها، ستون‌ها وخرپا مکان‌هایی است که از ناودانی‌های UNP استفاده می‌شود. این استانداردها مقادیر قراردادی هستند که به صورت معمول در تمامی کارخانه‌های تولیدی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی برای مصارف خاص کارخانه‌ها می‌توانند اندازه‌های متفاوتی را در هر یک از بخش‌های ذکر شده به مشتریان ارائه دهند . قیمت ناودانی شکفته