چه تفاوتی بین فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ شده وجود دارد؟

 

لوله درز مستقیم تست گاز ۱۱.۲ اینچ

هنگام انتخاب فلزات برای هر کدام از کاربردها ، همیشه در بین دو نوع اصلی فلز قرار خواهید گرفت. اینها فلز منبسط شده در مقابل فلز سوراخ دار هستند. هر یک از فلزات ویژگی های منحصر به فردی دارند که مشخصه آن است. چه تفاوتی بین فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ شده وجود دارد؟

قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

 

تفاوت بین این فلزات می تواند به دلیل مواد ، ترکیب شیمیایی ، عملکرد و ساختار باشد. در پایان همه ، شما باید تصمیم بگیرید که کدام فلز را انتخاب کنید. در این مقاله ، ما قصد داریم تفاوت بین فلز منبسط شده و فلز سوراخ شده را بررسی کنیم. حذف ایرادات فولاد ضد زنگ

 

 

Expanded Metal چیست؟

فلز منبسط شده نوعی فلز است که کشیده و برش داده می شود تا شکل و الگوی مشخصی داشته باشد که به شکل توری درآید. روند کشش باعث ایجاد اشکال الماس بر روی مش می شود حتی اگر هنوز هم می توانید به فرم های دیگر برسید.

 

الگوی مش می تواند بر روی یک خط مستقیم باشد که همه ردیف ها و ستون ها در یک راستا قرار می گیرند ، یا می توان آن را لرزاند (بدون تراز بودن). اندازه ناحیه باز روی فلز منبسط شده میزان مایعات ، هوا یا نوری را که باید از آن عبور کند تعیین می کند. معمولاً ناحیه مورد استفاده در ناحیه منبسط شده تعیین می کند که کدام اندازه را انتخاب کنید. نواع فولادهای مقاوم

 

متداول ترین فلزاتی که می توانند منبسط شوند ، شامل آلومینیوم ، فولاد ضد زنگ ، فولاد سرد و نورد گرم و غیره است. چه تفاوتی بین فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ شده وجود دارد؟

 

 

 

Perforated Metal چیست؟

فلز سوراخ دار نوعی ورق فلز است که به صورت مکانیکی منگنه یا مهر شده است تا سوراخ هایی روی سطح آن ایجاد شود. این سوراخ ها به اشکال و طرح های مختلفی ارائه می شوند. فلزات سوراخ دار به صفحات سوراخ دار ، ورق های سوراخ دار یا صفحات سوراخ دار نیز معروف هستند. فلزات اتومبیل سبک وزن

 

انواع مختلف فلزات را می توان از طریق سوراخکاری قرار داد. آنها شامل آلومینیوم ، فولاد ضد زنگ ، برنج ، فولاد نورد سرد ، فولاد نورد گرم ، قلع ، مسی و غیره هستند.

 

سوراخکاری های مدرن با استفاده از انواع مختلف ابزارهای ماشینکاری فلز انجام می شود. آنها کیفیت را بهبود می بخشند و می توانند در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی از فلزات سوراخ دار تولید کنند. چه تفاوتی بین فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ شده وجود دارد؟

 

 

فرآیند ساخت: فلز منبسط شده و فلز سوراخ شده

اولین تفاوت اصلی فرایندی است که برای تولید این فلزات استفاده می شود. فلز منبسط شده با ایجاد چندین شکاف روی یک ورق فلز ساخته می شود. سپس ورق کشیده یا منبسط می شود تا الگوهای الماسی شکل ایجاد شود. جواهرات ، بازرگانان و طلا فروشان در فصل تعطیلات مراقب باشید

 

رشته های برجسته ورق فلز ، بعداً صاف می شوند تا کل ورق فلز با یک شکل سازگار شود.

 

از طرف دیگر ، فلز سوراخ دار هنگامی ایجاد می شود که ورق فلزی به دستگاه پانچ منتقل شود. دستگاه چندین حفره ایجاد می کند که در اشکال و طرح های مختلف وجود دارد. سوراخ شدن می تواند بر روی یک خط مستقیم و یا مات و مبهوت باشد.

 

اندازه و تعداد سوراخ ها نیز می توانند از یک ورق فلز به ورق دیگر متفاوت باشند. در بعضی از فلزات ، ممکن است مجبور شوید چندین سوراخ ایجاد کنید در حالی که در بعضی دیگر ، چند سوراخ ایجاد می کنید. همه چیز بستگی به این دارد که قصد استفاده از ورق فلز را دارید.

 

کاربردها: فلزات منبسط شده در برابر فلزات سوراخ دار

در زمینه کاربرد فلزات منبسط شده در مقابل فلزات سوراخ دار تفاوت های جزئی وجود دارد. چه تفاوتی بین فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ شده وجود دارد؟فلزات چگونه تولید می شود

 

 

موارد استفاده از فلزات منبسط شده

فلزات منبسط شده عمدتاً برای ساخت توری ، نرده و راهرو استفاده می شوند. این فلزات مقاوم ، بادوام و مقرون به صرفه هستند و از این رو برای چنین کاربردهایی در مقیاس بزرگ مناسب هستند.

 

فلزات منبسط شده همچنین می توانند به عنوان نوعی فیلتر در صنعت ساختمان استفاده شوند. دهانه های موجود در ورق فلز ضمن جلوگیری از اجسام بزرگ ، باعث عبور هوای سیال و اجسام کوچک می شود.

 

در زمینه هنر ، مجسمه ها برای تراشیدن قطعات هنری سه بعدی توسط فلزات منبسط شده استفاده می شوند. از این فلزات می توان برای ساخت بسته بندی در هر کاربرد صنعتی نیز استفاده کرد. زمان بندی لوله ها به همراه نمودار آن

 

از فلزات منبسط شده در زمینه معماری نیز استفاده می شود. در این زمینه می توان از این ورق های فلزی برای ساخت متریال صفحه استفاده کرد که می تواند به طرح های مختلف معماری تبدیل شود. سپس می توان از این مواد تصاویر گرافیکی سه بعدی تهیه کرد. چه تفاوتی بین فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ شده وجود دارد؟

 

 

موارد استفاده از فلزات سوراخ دار

فلزات سوراخ دار کاربردهای گسترده ای دارند. در زمینه معماری ، از فلزات سوراخ دار برای ساخت سایه آفتاب ، روکش ، صفحات شمشیربازی و صفحات پر کننده استفاده می شود.

 

این نوع فلز در صنایع غذایی و آشامیدنی نیز رایج است. این یک ویژگی مشترک در دستگاه های مرتب سازی است که برای فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی ها استفاده می شود. تجهیزات مختلفی در سیلوهای پرورش ماهی و ذخیره غلات از این نوع فلز ساخته شده است.

 

از فلز سوراخ دار در صنعت خودرو استفاده می شود. قسمتهای مختلف خودرو مانند فیلترهای هوا و توری های رادیاتور دارای این فلز هستند. چه تفاوتی بین فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ شده وجود دارد؟ با فورج بیشتر آشنا شوید

 

 

استفاده از فلزات سوراخ دار عمیقا زمینه های ساخت و ساز و توسعه مواد را مشخص می کند. از این فلز برای ساخت محصولات مختلف مانند نما ، مشبک های تهویه آج پله و غیره استفاده می شود.

 

مزایا: فلز منبسط شده و فلزات سوراخ دار

جدول زیر خلاصه مزایای فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ دار است.

 

  1. مزایای فلزات گسترده منافع فلزی سوراخ شده
  2. زیبایی شناسی بالا و منحصر به فرد ارزش زیبایی شناختی بالایی را ارائه می دهد
  3. قوی و بادوام بسیارهمه کاره
  4. با دوام مقرون به صرفه
  5. سبک انعطاف پذیر
  6. خواص صوتی مطلوب
  7. بین بهترین و بزرگترین فلزات سوراخ شده کدام یک است

از این تفاوت های فلزات سوراخ دار و منبسط شده ، ممکن است از خود بپرسید کدام یک را انتخاب کنید. حقیقت این است که هیچ فلز کاملی بین این دو وجود ندارد. از آنجا که هر نوع فلز دارای ویژگی های منحصر به فردی است ، انتخاب شما با توجه به مناطق کاربرد هر فلز تعیین می شود. چه تفاوتی بین فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ شده وجود دارد؟

 

 

هنگامی که به نیازهای خود پی بردید ، در موقعیتی قرار می گیرید که نوع فلزی مناسب را انتخاب کنید.

پایداری بسیار پایدار خیلی پایدار نیست

برای دانستن تفاوت بیشتر بین فلزات منبسط شده در مقابل فلزات سوراخ دار می توانید این فیلم را تماشا کنید.

 

صنعت روشه: ساخت فلزات منبسط و سوراخ شده

آیا دوست دارید رویه ورق خالی فلز شما پردازش شود؟ خواه می خواهید این فلز سوراخ شود و یا منبسط شود ، همیشه این خدمات را از متخصصان بخواهید. به همین دلیل است که ما در Roche Industry اطمینان حاصل می کنیم که بهترین فلزات منبسط شده و سوراخ دار را بدست آورید چه تفاوتی بین فلزات منبسط شده و فلزات سوراخ شده وجود دارد؟ تولید برلیانس در شمال شرقی

 

فلزات مایع

ما می توانیم ورق های فلزی را با توجه به نیاز شما سوراخ و گسترش دهیم. ما ماشین هایی داریم که می توانند این کارها را با بالاترین دقت انجام دهند. تکنسین های ما در انجام خدمات مختلف ماشینکاری فلز واجد شرایط و باتجربه هستند.