تفاوت بین استیل جراحی و فولاد ضد زنگ چیست

تفاوت بین استیل جراحی و فولاد ضد زنگ چیست

لوله درز مستقیم تست آب ۵ اینچ

تعجب آور نیست در مورد تفاوت بین انواع مختلف فولاد غیر معمول نیست. حداقل ، در اینجا غیر معمول نیست. در صنعت ما ، درک تفاوت های کوچک و منحصر به فرد بین انواع مختلف فولاد ، تجارت بزرگ است. از این گذشته ، انتخاب بهترین متریال برای یک برنامه خاص ، گام مهمی در هر پروژه است. در مورد مواد فلزی ، مشخصات مواد مختلف هنگام برش ، خم شدن ، پانچ شدن و در غیر این صورت پردازش نشان داده می شود. تفاوت بین استیل جراحی و فولاد ضد زنگ چیست

لوله درز مستقیم تست آب ۶

در پست امروز ، ما نگاهی عمیق به فولاد جراحی در مقابل فولاد ضدزنگ داریم. اگر تا به حال سؤال کرده اید که تفاوت های این نوع فولادها با هم متفاوت است ، به جای مناسب رسیده اید. بیا شروع کنیم.

قیمت میلگرد اصفهان در مشهد

فولاد ضد زنگ چیست؟

قیمت تیرآهن اسفنجی در تهران

فولاد ضد زنگ یک آلیاژ فولادی است که بیشتر از آهن و نکات مهم در آزمایش میلگرد حدود 10٪ کروم تشکیل شده است. مقادیر کمی از فلزات دیگر مانند نیکل ، تیتانیوم و مس نیز ممکن است وجود داشته باشد. علاوه بر این ، کربن یک ماده افزودنی غیر فلز در فولاد ضد زنگ است.

قیمت تیرآهن بال پهن در مشهد

محتوای کروم از جنس استنلس استیل تا حد زیادی مسئول افزایش مقاومت در برابر خوردگی آلیاژ است و لوله چیست – از اکسیداسیون آهن جلوگیری می کند. اگر اکسیداسیون وجود نداشته باشد ، فرصتی برای ایجاد زنگ زدگی وجود ندارد. تفاوت بین استیل جراحی و فولاد ضد زنگ چیست استیل ضدزنگ با COVID-19 تقاضای زیادی دارد. در انبار تضمین می شود! اینو دریافت کن

از چهار نوع اصلی فولاد (ضد زنگ ، کربن ، ابزار ، آلیاژ) ، فولاد ضد زنگ به عنوان مقاوم در برابر خوردگی شناخته شده است. هنوز فولاد ضد زنگ کاملاً در برابر خوردگی مقاوم نیست. در شرایط خاص ، مانند قرار گرفتن در معرض تکرار در معرض آب نمک بسیار غلیظ ، حتی فولاد ضد زنگ دچار خوردگی می شود.

قیمت ورق سیاه کارخانه اصفهان

فولاد جراحی چیست؟

 

فولاد جراحی انواع فولاد ضد زنگ است که در کاربردهای پزشکی استفاده می شود. فولاد جراحی که گاهی به آن ضد زنگ جراحی گفته می شود ، تعریف رسمی ندارد. با این حال ، انواع فولاد ضد زنگ با بالاترین سطح مقاومت در برابر خوردگی ، نمونه هایی هستند که برای استفاده زیست پزشکی هستند. برخی از انواع متداول از فولاد جراحی شامل استنلس استیل 316 و ضد زنگ مارتنزیتی 440 و 420 می باشد. فکر کردن از فلز جراحی به عنوان مقاوم در برابر خوردگی از فولاد ضدزنگ مفید خواهد بود. کوره های ذوب آلومینیوم را بیشتر بشناسید.

قیمت ورق ST52 امروز

فولاد جراحی در مقابل فولاد ضد زنگ

تفاوتهای کلیدی

در حالی که فولاد جراحی نوعی از فولاد ضد زنگ است ، تمام فولادهای ضد زنگ فولادهای جراحی نیستند. فولادهای جراحی آنهایی هستند که بیشترین میزان مقاومت در برابر خوردگی را دارند و برای کاربردهای پزشکی تعیین شده اند. در مقایسه با انواع دیگر فولاد ، فولاد ضد زنگ معمولاً گرانترین است. سپس ، در بین فولاد ضد زنگ ، فولاد جراحی گرانترین است. تفاوت بین استیل جراحی و فولاد ضد زنگ چیست

سازه های ضد زنگ – ساخت آمریکا

استفاده می کند

به دلیل هزینه مواد ، فولادهای ضد زنگ با فولادهای “عمومی” مانند فولاد کربن و فولاد ابزار متفاوت هستند. بیشتر اوقات ، فولادهای ضد زنگ در برنامه های آشپزی استفاده می شوند. کارد و چنگال ، وسایل آشپزی ، لوازم و وسایل آشپزخانه ساخته شده از فولاد ضد زنگ بسیار محبوب و مورد پسند است. فولاد ضد زنگ همچنین برای اجزای مختلف در صنایع خودرو و هوافضا و برخی از کاربردهای ساختمانی استفاده می شود.

سازه های ضدزنگ مربع تیز گوشه و لوله مستطیل

کاربردهای فلزی جراحی به برنامه های زیست پزشکی منتقل می شوند. ابزار جراحی مانند فورسپس ، جمع کننده و سوزن نگهدارنده از فلز جراحی ساخته شده است ، اما این همه چیز نیست. فولاد جراحی دارای سابقه طولانی در استفاده در دستگاه های ایمپلنت ارتوپدی و دندان است. تفاوت بین استیل جراحی و فولاد ضد زنگ چیست

 

انتخاب بهترین فولاد برای برنامه شما

 

همانطور که در ابتدای این پست اشاره کردم ، درک تفاوت بین انواع مختلف فلز یک مؤلفه اصلی در انتخاب بهترین مواد برای پروژه آینده شماست. امیدوارم اطلاعاتی که ارائه کردم برای شما مفید باشد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فولاد ضد زنگ داشته باشید ، کپی از مشخصات فولاد ضد زنگ ما را بگیرید: